Produkujemy i budujemy domy drewniane w oparciu o skandynawską technologie, która sprawdza się surowych warunkach północy.

Nasze domy cechują się przede wszystkim:

 • Technologią wykonania
 • Funkcjonalnością
 • Niepowtarzalnym wyglądem

 • Domy z bali klejonych

  Bale klejone powstają po sklejeniu ze sobą od 2 do 4 cieńszych elementów. Grubość bali klejonych zaczyna się od 10-24cm. Bale klejone wykonywane są z tarcicy świerka skandynawskiego. Dzięki pionowemu sklejaniu (żywicą melaminową, bezbarwną) bale klejone zachowują typowy charakter belki z litego drewna. Ściany zewnętrzne w domu z bali klejonych wykonane są z bali o grubości np. 24cm, a ściany wewnętrzne z cieńszych bali klejonych np. 12cm. Bale o grubości od 18cm nie wymagają dodatkowego ocieplenia. Domy z bali litych KVH – izolowane. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne z bali litych od 10-14cm grubości wykonane z drewna świekrowego suszonego komorowo łączone z długości na mikro wczepy. Ocieplenie ścian zewnętrznych z bali litych lub klejonych od wewnątrz wykonujemy z wełny mineralnej układanej pomiędzy konstrukcją niezależną od bali Litych, najczęściej grubość wełny to 15cm odpowiednio paro i wiatro izolacja. Wykończenie od wewnątrz domu z bali litych lub klejonych wykonujemy z deski płazo podobnej grubości 22mm i wysokości około 20cm w zależności od wysokości bali.

 • Strop

  Belki stropowe wykonujemy z drewna klejonego lub z drewna litego świerkowego KVH, grubości 14×20cm o rozstawie co 80cm na beli stropowe nabijana jest ślepa podłoga 14×120mm (boazeria świerkowa) następnie paro izolacja, legary podłogowe impregnowane grubości 5×10cm, pomiędzy legary wygłuszenie wełną mineralną następnie układana jest deska podłogowa. Jeżeli dom z bali litych lub klejonych posiada poddasze nie użytkowe wówczas wykonuje się ocieplenie stropu wełną mineralna 25cm i podłogę płyty OSB 18mm.

 • Podłogi Parteru i Poddasza

  W standardzie wykonujemy podłogi z deski sosnowej lub deski świerkowej grubości 28×146mm. Istnieje możliwość wykonania podłóg w domu z bali z drewna twardego np. dąb.

 • Konstrukcja dachowa

  Więźba dachowa wykonana z drewna świerkowego suszonego komorowo czterostronnie struganego. Pokrycie dachowe wykonane z blacho dachówki wraz z kompletem obróbek dekarskich. Wykończenie okapów zewnętrznych wykonujemy boazerią świerkową. Ocieplenie dachu od wewnątrz wełna mineralna grubości 25cm, wykończenie od wewnątrz boazerią świerkową.

 • Stolarka

  Stolarka okienna i drzwiowa wykonana z drewna sosnowego malowana na wygrany kolor klient ma możliwość wyboru wzoru drzwi, szyb, klamek. Okna obustronnie wykończone szpletami drewnianymi malowanymi pod kolor stolarki, parapet zewnątrz wykonany z aluminium pod kolor okna, parapet wewnętrzny drewniany malowany na kolor stolarki.