Konstrukcja domów z bali

 • Ściany

  Ściany zewnętrzne i wewnętrzne domu z bali litych lub klejonych, izolacja wiatrochronna, konstrukcja, pod ocieplenie z wełny mineralnej, paro izolacja, od środka wykończenie ścian wewnętrznych deską imitującą bal zewnętrzny grubości 22mm. Bale o grubości od 18cm nie wymagają dodatkowego ocieplenia.

 • Podłoga

  Podłoga – pozioma izolacja wylewki fundamentowej, legary pomiędzy ocieplenie z wełny mineralnej, podłoga świerkowa lub sosnowa grubości 28mm.

 • Stropy

  Stropy nad częścią parteru – belki z drewna klejonego o rozstawie co 80cm, na belki stropowe deskowanie, paroizolacja, legary podłogowe, wełna mineralna między legarami oraz podłoga świerkowa lub sosnowa 28mm. Dach drewniany domu o konstrukcji płatwiowo-krokwiowej lub jętkowej. Preferujemy lekkie pokrycie dachu blachą powlekaną dachówko podobną.

 • Dach

  Ocieplenie dachu wełną mineralną 25cm, wykończenie od wewnątrz boazerią drewnianą świerkową. Schody wewnętrzne z drewna świerkowego klejonego lub innych gatunków drewna.

 • Drzwi

  Stolarka drzwiowa – drewniana kompletna z zamkami i okuciami malowana na wybrany kolor

 • Okna

  Stolarka okienna drewniana typu EURO kompletna z szybą termoizolacyjną, obustronnym wykończeniem drewnianym z parapetami wewnętrznym i zewnętrznymi.

Dodatkowe info

Wszystkie elementy ścian stropów i dachu poddane są procesowi suszenia komorowego o wilgotności 14-18%. Konstrukcje dachowe i konstrukcje z drewna klejonego wykonywane są przy pomocy specjalistycznego sprzętu do obróbki drewna Hundegger K2i. Przy produkcji wymagane są niezwykle precyzyjne projekty konstrukcyjne każdego detalu czy bala. Centrum obróbcze Hundegger K2i jest najnowocześniejszym urządzeniem do obróbki drewna, Gwarantuje ono dokładność co do milimetra każdego obrabianego elementu. Zapewnia najwyższą jakość, niezawodność produktów oraz ułatwia budowę domów i minimalizuje czas jej trwania. Czas montażu naszych domów w zależności od wielkości wynosi od 4 do 6 tygodni.